Swift

Otyłość - Trzy podstawowe rzeczy żeby jej uniknąć

Otyłość – ponad połowa Polaków na nią cierpi! Jak z nią walczyć? Oto 3 kroki do wymarzonej sylwetki:
1. Racjonalne żywienie – zdrowa zbilansowana dieta nie musi równać się z głodówką czy nie smacznym jedzeniem. Dieta „tysiąca kalorii” czy jedzenie samej sałaty na krótką mete przyniesie efekt (oczywiście jeżeli ktoś jest bardzo zmobilizowany i ma silną wolę) ale to nie jest sposób na zdrową, szczupłą sylwetkę. Najważniejsze jest kilka reguła których należy przestrzegać, w tet sposób zdrowe nawyki przerodzą się w styl życia, a nie katorżniczą diete.
Dieta czy to w przy odchudzaniu, czy przy robieniu „masy” to tak naprawdę 70% sukcesu, dlatego najlepiej zacząć od odpowiednio przygotowanych posiłków.
2. Trening – Skoro mamy już te 70%, kolej 20% sukcesu to trening. Można ćwiczyć tradycyjnie (aerobowo) ale należy pamiętać, że minimalny czas takiej sesji to 30 min. Dopiero po tym czasie organizm wyczerpuje zmagazynowany glikogen z wątroby i zaczyna spalać tłuszcz. Można również ćwiczyć interwałowo, jest to naprzemienny wysiłek z większą i mniejszą intensywnością. Takie trening (mnie osobiście) męczy dużo bardziej, ale zaletą jego jest czas jaki musimy poświęcić, przy wysokiej intensywności starcza nam już 15 min. Decyzja należy do Was, dobrze jest urozmaicać trening więc warto przeplatać powyższe metody treningowe.
3. Ostatnie 10% jakie wpływają na sukces z walką z kilogramami są suplementy. Tutaj z doświadczenia nic nie polecę. Nie stosowałem suplementów tego typu. Analizując skład i działanie jakie „gwarantują” producenci wydaje mi się, że dla zdrowych osób (bez problemów z ciśnieniem itd.) termogeniki działają najszybciej przez co czynie je to najskuteczniejszymi.


52% Polaków walczy z nadwagą, im wcześniej zmienimy nawyki żywieniowe oraz styl życia tym łatwiej będzie nam uzyskać wymarzoną szczupłą sylwetkę.
Odchudzanie/ Intermittet Fasting


Jednym ze sposobów na redukcję tłuszczu jaki na sobie testuję jest Intermittent Fasting. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał o tym wpisów zapraszam do lektury. Dopiero drugi dzień mojej przygody z IF dlatego nie powiem czy jest to skuteczny sposób czy nie. Za jakieś 4 tyg (o ile wytrzymam) zdam relacje z tego sposobu odżywiania.
Zapraszam ponownie na mój blog kulturystyczny.

Zobacz również

0 komentarze