Swift

Aplikacja - czy może motywować i pełnić rolę trenera?

Jest wczesny poranek, godzina 7 rano. Otwierasz oczy i sięgasz po telefon, żeby wyłączyć budzik a na nim informacja, że dziś zgodnie z planem treningowym powinieneś ćwiczyć przez 15 minut. I chociaż chce Ci się spać, momentalnie zrywasz się z łóżka i wykonujesz wybrany zestaw ćwiczeń.
Brzmi niewiarygodnie? Dzięki odpowiedniej aplikacji mobilnej taki scenariusz jest możliwy.
Każdy kto uprawia lub uprawiał sport wie o czym mówię. Czasem dzieje się tak, że zwyczajnie nie masz ochoty na ćwiczenia. W myślach podajesz tysiąc wymówek, usprawiedliwiających Twoje lenistwo ;-) W poszukiwaniu utraconej motywacji sięgasz po aplikację mobilną i albo wskrzeszasz w sobie siły witalne, albo wręcz przeciwnie...

Do aplikacji typu sport traker można się przekonać. Wśród atutów, które posiadają warto nadmienić chociażby to, że podsuwają gotowy zestaw ćwiczeń, podają liczbę spalonych kalorii, a do tego zapisują każdą aktywność fizyczną. Dzięki takim rozwiązaniom możesz regularnie śledzić swoje postępy. A przecież nic tak nie dopinguje do działania jak poczucie, że to, co robisz przynosi określone rezultaty. 
Na liście najbardziej popularnych aplikacji z kategorii Health & Fitness znajdują się m.in: Endomondo Sports Tracker oraz Runkeeper (przeznaczone dla biegaczy), Swim Planner (przygotowana z myślą o miłośnikach pływania), Nike BOOM (ustala plan treningowy dla takich sportów jak: piłka nożna, baseball, rugby lub bieganie), SportyPal (przydatna gdy biegasz, jeździsz na rowerze lub uprawiasz jogging).

Nowością na rynku aplikacji jest My Fit Bro. Dlaczego aplikacja jest warta zainteresowania? Jest stworzona dla wszystkich miłośników sportów siłowych. Zawiera przystępne zestawy ćwiczeń oraz filmy treningowe zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych, opracowane pod okiem specjalistów. MFB jest przeznaczona dla osób, które chcą trenować w zaciszu domowym lub na siłowni. Możesz stworzyć swój plan treningowy „uszyty na miarę” pod Twoje potrzeby.  My Fit Bro to elektroniczny trener, który krok po kroku przeprowadzi cię przez kolejne etapy treningu, umożliwi bieżący monitoring postępów i zaproponuje odpowiednią dietę.

Twórcy MFB mają również ambicję, by aplikacja mobilna, a także webowa stała się "miejscem spotkań dla trenerów personalnych" , a za pomocą e-learningu umożliwiała pogłębianie wiedzy pasjonatom sportu. 
Zapowiada się ciekawie. Mam nadzieję, że polska aplikacja okaże się sukcesem i stanie się równie popularna jak jej zagraniczne odpowiedniki. Trzymam kciuki za rozwój aplikacji!
Więcej informacji znajdziecie na stronie: myfitbro.comZobacz również

3 komentarze

 1. Strasznie dużo ostatnio takich aplikacji powstaje i puki co czerpią z innych tego typu portali. Ciekawa jestem jak będzie się to rozwijać. Na razie ani zarejestrować, ani zalogować, ani maila zostawić się nie da na stronie www

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, dużo jest teraz nowych aplikacji ale każdej czegoś brak.
   Szczególnie biednie jest pod względem aplikacji dla pasjonatów siłowni, chciał bym aby wreszcie powstała aplikacja tak dobra jak Endomondo dla biegaczy :)

   Usuń
 2. Strona prezentuje się naprawdę nieźle. Obejrzałem większość filmów w sekcji atlas ćwiczeń i rzeczywiście - jeśli chodzi o ćwiczenia fitness to jest to bardzo mocna pozycja w polskim internecie. Mam nadzieję, że portal będzie się rozwijał.

  OdpowiedzUsuń