Swift

Jak liczyć kalorie? Prosty sposób - mój Kalkulator Kalorii

Liczenie kalorii to temat, który wielu z Was sprawia problem. Pokażę Wam z czego korzystam przy współpracy z moimi podopiecznymi. Wcześniej miałem problem ponieważ jedni narzekają, że nie mają czasu aby wszystko zapisać, inni instalują aplikacje na telefony ale po paru dniach przestają korzystać lub nie chcą tracić transferu z transmisji danych aby stale aktualizować swój kalendarz posiłków itd... No nie dogodzisz :)Sam kiedyś miałem z tym problem, jeżeli mam stale dostęp do Internetu to korzystam z kalkulatora kalorii na stronie PO TRENINGU ale mam również "narzędzie"offlinowe, które stworzyła dla mnie moja żona :) Każdy kto ze mną współpracuje dostaje to narzędzie z pierwszą rozpiską diety i raz na tydzień przesyła mi uaktualniony plik.

Tak naprawdę to zwykły plik Excel tylko odpowiednio przygotowany (makra, formuły itd, tylko tęgie głowy ogarniają Excela na tym poziomie). 
Obsługa jest banalna, wystarczy wypełnić zakładkę "Dane" takimi danymi jak zapotrzebowanie na kcal, wagę oraz ilość poszczególnych makroskładników jakie chcemy dostarczyć (na kg masy ciała).


Kolejna zakładka ma ponad sto najpopularniejszych produktów, które znajdują się w diecie. Oczywiście łatwo można dodawać własne produkty jeżeli nie ma ich na liście. Nie muszą to być tylko produkty spożywcze, można również dodać odżywki białkowe czy węglowodanowe. 


Pozostałe zakładki to już poszczególne dni tygodnia. Wystarczy jedynie uzupełnić dwa pola, pierwsze z numerem produktu "LP." w zakładce Lista produktów oraz ile gramów danego produktu spożywamy. Reszta zostanie automatycznie wypełniona.


Na koniec każdego dnia jeżeli uzupełniacie plik na bieżąco, macie podsumowanie. Zielony ptaszek oznacz, że dostarczyliście odpowiednią ilość pożywienia (uwzględniony mały margines błędu nie musi być co do grama), natomiast czerwony x oznacza, że coś się Wam rozminęło z założeniem. Dodatkowo wykresy pokazują co i jak więc jak ktoś jest wzrokowcem to ułatwi mu to analizę. 


Z boku tabeli jest przycisk "Zapisz" który przesyła dane aby na koniec tygodnia mieć podsumowanie. Dzięki temu możecie w prosty sposób zobaczyć, którego dnia wykonaliście założony plan, a którego nie dzięki czemu łatwiej zmobilizować się do trzymania diety. Dla mnie to też wygoda ponieważ łatwiej mi sprawdzić w które dni moi podopieczni zjedli za dużo lub nie dojedli :)


Jak Wam się podoba takie narzędzie? Jeżeli ktoś z Was chciał by z niego korzystać oto link do pobrania: https://drive.google.com/file/d/0B2uBWr3ml-wRSlFHTTZDbXNWYTg/view?usp=sharing
Ponieważ moja żona się trochę przy tym napracowała nie ma nic za darmo :) Aby dostać hasło do odpakowania pliku należy zacząć obserwować mnie na Instagramie i napisać wiadomość z prośbą o hasło. Oczywiście grad serduszek i komentarzy pod zdjęciami mile widziany :D

Profil na Instagramie to: http://instagram.com/blogkulturystyczny

Zobacz również

5 comments

 1. Dzięki, chętnie skorzystam i polajkuję! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ze zdjęć podobny bardzo do darmowego dziennika Vitalmaxa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super post. :-) Mnóstwo ciekawych i przydatnych informacji, taki kalkulator na pewno mi się przyda. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. To podejście jest trochę czasochłonne. Wypełnianie ręcznie tabelek w excelu prędzej czy później demotywuje.

  W dobie dzisiejszych nowinek technicznych istnieją tak genialne narzędzia, jak MyFitnessPal (w formie apki na telefon lub internetowej).

  Genialne jest skanowanie kodu kreskowego zjedzonego produktu, po czym aplikacja wie, ile kalorii, białka, cukrów, tłuszczy itp. znajdowało się w zjedzonej porcji!

  Szczerze polecam.

  OdpowiedzUsuń