Swift

SHAPE fitness & wellness. Siłownia w Ksawerowie

Ksawerów wreszcie doczekał się siłowni i to takiej z prawdziwego zdarzenia. Ponieważ siłownia SHAPE fitness & wellness jest przysłowiowy rzut kamieniem od mojego domu postanowiłem wybrać się na gościnny trening aby zobaczyć jak to wygląda na żywo i przy okazji wstawić recenzję na blog.

Siłownia znajduje się w nowo wybudowanym budynku specjalnie powstałym dla tego celu dzięki czemu sale są przestronne, jasne i urządzone bardzo ładnie. Wizualnie wszystko dopięte na ostatni guzik. Szczególnie kobiety będą zadowolone, toaletka w szatni, wszędzie świece zapachowe, wiele detali, których przeciętny facet nie zauważy ale na płci pięknej robią wrażenie (moja żona ma karnet i chodzi regularnie, jest zachwycona). 

Jeżeli kryterium oceniania było by wnętrze to Shape miał by wysokie miejsce ale jest to siłownia więc wizualne odczucia muszą odejść na drugi plan, ważne jest wyposażenie i tutaj rozczarowanie...

Sprzęt nowoczesny bardzo znanej marki TechnoGym więc i wysokiej jakości niestety dobrany nieodpowiednio...Wiele maszyn do ćwiczeń oraz sprzęt cardio bez zastrzeżeń natomiast strefa wolnych ciężarów to już zupełnie inna bajka. Bardzo dużo braków i to naprawdę podstaw, lista była by długa ale oto co najbardziej rzuca się w oczy to brak stojaków np. do przysiadów, wyciskań żołnierskich itd. W ogóle nie ma "wolnej" sztangi do ćwiczeń, a najcięższe hantle mają zaledwie 25 kilogramów. Z pozostałych rzeczy, które rzuciły mi się w oczy to brak dolnego wyciągu (na upartego można skorzystać z bloczku w bramie) brak jakiejkolwiek maszyny do łydek, poręczy do dipów itd. 


Dla równowagi wracamy do plusów jak strefa malucha w której można zostawić dziecko i nie martwić się, że się zanudzi (nie ma opiekuna więc dziecko musi być na tyle duże żeby zająć się sobą samodzielnie) własny parking (to nie centrum Łodzi ale lepiej zostawić auto na parkingu niż pod czyimś domem) oraz wiele zajęć zorganizowanych jak popularne teraz trampoliny, TRX czy nieśmiertelna ZUMBA.


Ceny karnetów jak na siłownie na peryferiach miast dość wysokie. Siłownia na swojej stronie chwali się, że traktuje swoich Klientów uczciwie, bez korporacyjnych lojalek, obciążania konta itd więc opłata wpisowa (59zł) to lekka hipokryzja. Ceny karnetów w zależności od częstotliwości treningów różnią się nieznacznie, cena za nieograniczony dostęp to 139zł miesięcznie co w moim odczuci zdecydowanie za wysoko.

Podsumowując: Miejsce głównie dla kobiet, piękne wnętrza oraz sprzęt typowo dla nich czyni to miejsce doskonałym miejscem gdzie bez stresu mogą się odnaleźć. Dzięki takiemu doborowi sprzętu, ceną itd siłownia selekcjonuje "określoną" grupę użytkowników i taki chyba był zamysł właściciela. Jeżeli ktoś szuka siłowni na której chce solidnie potrenować to nie polecam tego adresu, a szkoda bo miał bym siłownie pod nosem :)

Na koniec kilka zdjęć ze strony klubu www.shapefit.pl (PS strona masakryczna, wiem, że nie ma to znaczenia w przypadku tej recenzji ale poruszanie się po tej stronie to katorga. Zdecydowanie nieużyteczna ale to już może moje zboczenie zawodowe?)

UPDATE: 02.02.2016
Zapomniałem napisać o jeszcze jednej rzeczy, która jest również bardzo ważna czyli o atmosferze, a tą tworzą ludzie jacy tam przychodzą oraz personel. Póki co jest to nowe miejsce ale mam nadzieje, że personel dołoży wszelkich starań aby każdy odwiedzający czuł się komfortowo (nie tylko kobiety :) )
Zobacz również

6 comments

 1. Wystrój naprawdę genialny, fajny wybór zajęć. Już samo siedzenie w szatni to przyjemność :) Niestety brak sauny. A o słabym sprzęcie dla bardziej doświadczonych również słyszałam.

  OdpowiedzUsuń
 2. chodzimy z mężem razem jesteśmy bardzo zadowoleni, czysto , pachnąco,świetnie urządzony klub na wysokim poziomie. polecam

  OdpowiedzUsuń
 3. Byłem z żoną na darmowym treningu, spytałem trenera czy zamierzają dokupić cięższe hantle itd bo 25 kg to mało, a gość odwrócił się na pięcie i skwitował, że "to nie jest siłownia dla wszystkich" WTF? Nie pozdrawiam Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 4. Pachnie mi tu wpisem "sponsorowanym" bo za dużo dobrych słów w porównaniu do tego co zobaczyłem na żywo. Ogromne braki sprzętu więc dyskwalifikuje na starcie

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniec już bliski...pewnie minie rok od dofinansowania i siłownia się zwinie..Zajęć już coraz mniej...Frekwencja coraz gorsza więc pewnie kolejne przestana się odbywać. Sauny jak nie było tak nie ma, sprzęt bez zmian pomimo wielu próśb...Bieda...

  OdpowiedzUsuń
 6. Siłownia absolutnie genialna. Niestety, źle prowadzona i coś czuję że nie wypaliła. a szkoda, bo był ogromny potencjał.

  OdpowiedzUsuń