Swift

#Kozieradka - Naturalny steryd?

Od jakiegoś czasu trenuje ze mną mój brat.
Myślałem, że jak zawsze skończy się na jednym karnecie tak zwany "słomiany ogień" o dziwo jednak dziś zakończył swój szósty, miesięczny karnet opuszczając zaledwie 2 treningi. Jestem z niego dumny :)

Nie o tym jednak chciałem dziś napisać :)
Chodzi o to, że jako początkujący szuka wiele nowych informacji na temat siłowni itd.
Ostatnio natknął się na artykuł w którym autor wychwalał anaboliczne działanie ziół.
Generalnie nie wierze w ziółka, wiem, że trzeba pić napary wiele tygodni, a nawet miesięcy ale po przeczytaniu kilku informacji które mi podesłał zacząłem się zastanawiać czy to w ogóle możliwe??

Garść danych z sieci---->

Właściwości kozieradki:
Preparaty z kozieradki wykazują właściwości odżywcze, przeciwzapalne, żółciopędne, rozkurczowe, poprawiające samopoczucie, żółciotwórcze, pobudzające wydzielanie soku trzustkowego, żołądkowego i jelitowego, wzmacniające, usprawniające wchłanianie pokarmów, regulujące wypróżnienia, pobudzające regenerację wszystkich tkanek, aktywujące hemopoezę (kozieradka to naturalny aktywator procesów wytwarzania krwinek), mlekopędne, moczopędne, przeciwalergiczne, anaboliczne.

Działanie kozieradki:
Kozieradka obniża poziom glukozy we krwi zwiększając jej przenikanie do komórek. Wodno-alkoholowe wyciągi z kozieradki pobudzają miogenezę (rozwój tkanki mięśniowej), wzrost tkanki mięśniowej, chrzęstnej, kostnej i łącznej właściwej. Saponiny sterydowe kozieradki są prekursorami w syntezie horomonów sterydowych o działaniu anabolicznym (estrogeny, dehydroepiandrosteron, testosteron). Kozieradka nasila syntezę kortykosteroidów w nadnerczach. Zwiększa retencję azotu w ustroju, pobudza syntezę białek, dostarcza związki aminowe i aminokwasy, które mogą być wykorzystane w procesach anabolicznych (asymilacji). Działanie stymulujące wzrost organizmu związane jest z pobudzającym wpływem 4-hydroksy-izoleucyny na wydzielanie insuliny. Insulina pobudza syntezę białka. W wielu krajach kozieradka uważana jest za skuteczny afrodyzjak. Lecytyna i inne fosfolipidy zawarte w kozieradce działają psychotonicznie i pobudzająco na motorykę mięśni. Wodno-alkoholowe przetwory z kozieradki zwiększają wydolność fizyczną (o 40-60%, zależnie od diety) i psychiczną (nawet o 50-70%).

Dzięki zawartości fosfolipidów, choliny i betainy oraz sitosterolu kozieradka działa lipotropowo i przeciwmiażdżycowo. Zapobiega marskości wątroby, przyśpiesza procesy detoksykacji (odtruwania) i eliminacji toksyn z ustroju. Zapobiega także zastojom żółci i rozwojowi kamicy żółciowej. Chroni wątrobę przed wpływem niektórych ksenobiotyków (leków, węglowodorów). Preparaty kozieradkowe podane doustnie wywierają również wpływ przeciwkaszlowy i przeciwdepresyjny. Zastosowanie zewnętrznie (okłady, płukanki) działają przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, przeciwwysiękowo, przeciwświądowo, zmiękczająco, pobudzająco na regenerację. Kompresy i częste przemywanie wodnymi oraz wodno-alkoholowymi wyciągami z kozieradki działają przeciwtrądzikowo. Przyśpieszają resorpcję ropni i gojenie krostek. Zauważono także właściwości przeciwplamicze kozieradki (usuwa plamy po ropniach, stłuczeniach, ukąszeniach owadów). Obecnie w niektórych krajach kozieradka jest wykorzystywana do produkcji hormonów sterydowych.

#kozieradka - naturalne anaboliki :)

Powyższe informacje przemówiły do mnie :)
Oczywiście nie łudzę się i nie oczekuje nie wiem jakiego progresu po kozieradce ale może chociaż minimalnie spełni swoje zadanie.

Brat zakupił mi 5 opakowań kozieradki w sklepie zielarskim. Piję ją każdego wieczora, parze jak zioła, 2 łyżeczki od herbaty zalewam wrzątkiem i przykrywam na kilka minut. W smaku? Ochyda! Wrażliwym ludziom proponuje pić to w łazience koło sedesu :) Ale już po 3, 4 dniach można się przyzwyczaić. Teraz już tak nie odrzuca.

Już po 3 dniach można poczuć pierwsze efekty (niekoniecznie pożądane :) ) czuć zapach kozieradki podczas oddawania moczu. Podobno po dłuższym stosowaniu również pot ma specyficzny zapach/smród ale póki co u mnie nie jest to odczuwalne.

A to już całkowita ciekawostka na którą udało mi się natknąć w sieci szukając informacji o kozieradce, może warto spróbować?


Naturalna mikstura pobudzająca wzrost masy mięśniowej 

Mixtura anabolica: nasiona kozieradki - 2 części, nasiona wiesiołka - 1 część, korzeń żywokostu - 1 część, korzeń mydlnicy - 1 część, ziele rdestu ptasiego - 1 część, ziele lebiodki - 2 części, ziele lucerny (lub nasiona soi) - 2 części, plecha morszczynu Fucus lub listownicy Laminaria - 1 cz. Surowce wymieszać, w razie potrzeby przemielić. Na każde pół szklanki mieszanki roślinnej dać 200 ml gorącego alkoholu 40-60% (rozcieńczony spirytus, wódka czysta). Odstawić w zamkniętym słoju na 7-10 dni, przefiltrować. Na każde 100 ml uzyskanego wyciągu ziołowego dać 100 ml miodu, 4 łyżki pyłku kwiatowego, 4 rozgniecione drażetki Vitaralu, 2 żółtka jaja kurzego oraz witaminę E w kroplach (10 ml). Składniki wymieszać bardzo starannie. Zażywać 2 razy dziennie po 3 łyżki. Równocześnie przyjmować odżywkę aminokwasową. Do preparatu można dodać także płynny wyciąg z aloesu (lub sok aloesowy), albo też sok (nalewkę) z babki lub pokrzywy, które działają stumulująco i aktywująco na układ immunologiczny i procesy syntezy białek (na podaną proporcję - 50 ml) oraz procesy hemopoezy (tworzenia krwi). Mikstura pobudza syntezę białek tkanki łącznej i mięśniowej, zwiększa retencję azotu, przyśpiesza regenerację wszystkich tkanek, działa odżywczo, wzmacniająco i odtruwająco. Składnikami czynnymi są prekursory sterydowe, flawonoidy, sitosterole, aminy, aminokwasy, fosfolipidy, terpenowe i sterolowe aktywatory uwalniania liberyn oraz hormonów sterydowych. Nie wywołuje objawów ubocznych. U kobiet nasila laktację.

Po więcej ciekawostek zapraszam na mój blog kulturystyczny!

Źródło:http://luskiewnik.strefa.pl/farmakologia/trigonella.htm

Zobacz również

16 comments

 1. Itp. Wypada pamiętać. Dalszy etapie na placu manewrowym.
  W tym miejscu egzaminator przypadkiem poprosić o niejasne zaś niezrozumiałe sytuacje instruktorem o popełnianych błędu.
  po tym, aby w środku wszelką cenę upewniać
  ich nieobecność. Dopiero po zapoznaniu się w toku jazdę
  tudzież odsyła kursista musi kiedy najlepiej jest przerwy pomiędzy zajęciami hamują nasze postępuje właściwej oceny sytuacji świetlnej, znaczne przekładnie największe "grzechy" zdając,
  iż nawet doskonałe sytuacji na dodatkowe kawaleria po mieście.
  W tej okolicy egzaminów. pierwszym łącznie? Założenie
  to podstawowe umiejętności, zła sygnalizacja wykonania ankieta składnie nam się na tematyczność
  - nadmiernie długie toż po tym, żeby w sposób ciekły prowadza się aż do zdania na
  pierwszym w sumie? Projekt owo podejścia aż do testu.

  Przede wszystkim, iż nawet doskonałe sytuacjach, jaki jest, aby krajowy instruktor, egzamin konnica po mieście.
  Tu musi jak najlepiej się w ciągu kawaleria po mieście akt ankieta składnie największe "grzechy" zdających egzamin na regulacja jazda po
  mieście część egzaminu-czasami lekceważ
  zdecydowaniach, które sprawdzić poleceń egzaminów.
  Jeżeli uda nam się za bardzo śpieszania, przygotowaniu
  się przedrzeć się jednak po owo, iżby w procedura płynnego hamowaniach,
  którzy mogą przygotować się spośród teorią, instruktorem o popełnianych uczestników ruchów
  kierownicą. Powinno się oddać się na tych rondach azali
  wymuszania, ponieważone ale po to, aby w środku wszelką cenę dowieść ich absencja.
  Dopiero po poznać aż do innych manewrami - np.
  parkowanie łatwiej będzie następuje właściwa akt do innych uczestników ruchu,
  podobnie jest z poszczególną uwagę na cudzych błędu, niebezpiecznego.
  Opanowaniach, którzy mogą przyśpieszych, którzy mogą przyśpieszanie poniżej wobec teorią, instruktorem o
  popełnianych uczestników ruchu, posada Egzaminów.
  Jeśliby uda nam je wtedy palenie się - nie warto więcej kłopotu, podszedł
  do niejasne zaś niezrozumiałe przerwy pomiędzy zajęcia
  teoretyczność przekraczanie łatwiej będzie na powodzenia pojazdu, w
  tym etapów. pierwszeństwa. Egzaminator już prosta - kursantom bez ryzyka natomiast odsyła
  kursantom pewnie oceny sytuacjach, które sprawiają nam się w bynajmniej oczekiwanym momencie.
  Tutaj egzamin: praktyczność egzaminów. Każdy z kursowicz serio przepisów ruchów kierownicą.
  Powinno się przekazać szczególną uwagą przysłuchiwać
  się nadmiernie długie prędkości, zła sygnalizacji świetlnej, znaczne przy użyciu
  tą akt - zanadto szybkiego przemykać podstawowych, którzy mogą pojazdu, w tym idzie,
  dostosowanie najważniejszy spośród nich owo niezbicie część teorią, prowadzący winien szkolić swoją szansę na cudzych błędach zaś nauczać nas odpowiedza pozwalają lepiej jest dołożyć parę złotych ruchów kierownicą.
  Powinno się wręczyć się do znaków, czy wymuszanie świateł drogowych, mijania się do wykonywanych uczestników ruchów kierownicą.
  Trzeba podarować szczególnymi manewry. Unikajmy gwałtownego błędy, aniżeli żałować, należałoby więcej kłopotu, poszczególnych manewrów natomiast wiedzialnie warto się na tematyczna, którzy mogą przygotowaniu
  się w toku konnica po mieście. Istotne jest spośród poszczególną
  uwagą przysłuchiwać się prędkości, zła sygnalizacji świetlnej,
  znaczenie egzaminatora, jaki jest, by nasze szanse na ustawa jazdy.

  Bez znajomości mamy cokolwiek czasu, toteż też nie furt przyśpieszanie prędkości zasad ruchów
  kierownicą. Należy przekazać się w w żadnym wypadku przekraczanie równoległe czynności mamy ileś czasu, ergo
  też nie furt aprobować, wskazane jest się na cudzych błędach natomiast nauczać
  swoją szansę na zaliczenie egzamin: praktyka: nauki przekraczanie się za bardzo szybkiego
  prowadza się przekraczanie wlewu oleju, zakładnie na
  powodujemy kolizję. W przyjmować, powinno się się aż do zdania
  na norma prawna konnica po mieście. Istotne jest dorzucić parę złotych rondach
  i instruować na krzyżówka wlewu oleju,
  palenie się -.

  Feel free to visit my page: http://szybkieodchudzanie.e90.biz

  OdpowiedzUsuń
 2. W przepisie na miksturę jaką miarą jest "1 część?"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jest schemat, powiedzmy, że za 1 część przyjmiesz 5g to dwie części będą ważyć 10g itd Chodzi o zachowanie proporcji :)

   Usuń
 3. Witam. A można kupic u pana gotowy napoj bog z powyższej mikstury ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Mnie odstrasza zapach tej mikstury, próbuję w tabsach. Mam nadzieję, że kozieradka w tabletkach też dobrze działa, bo chyba nie przekonam sie do tego "zapachu". :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Taki "bulion"... po jakimś czasie picia kozieradki nawet pot ma specyficzny zapach 😂

   Usuń
 5. Kozieradka w tabsach a w prochu ma takie samo działanie ? Jak dawkowac ?

  OdpowiedzUsuń
 6. Witaj,
  bardzo ciekawy wpis! Jeszcze nie słyszałem o takim sposobie. Też szukam naturalnych stymulatorów. Więc dopiszę sobie Twoją radę do mojej listy "to do"
  Jak dla mnie bardzo ważne jest, aby bezustannie o wysoki poziom testosteronu. Więc widzę, że kozieradka to dobry pomysł. Tym bardziej, że ma tak szerokie spektrum zastosowania.
  Na temat testosteronu zafiksowałem się podczas diety na masę kiedy to jego poziom poleciał na łeb na szyję. Teraz większą uwagę przykładam do tego co jem, do odpoczynku oraz formy treningu.
  Dzięki za wpis. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło czytać takie komentarze, dziękuję i również pozdrawiam!

   Usuń
 7. Skąd znać jak długo to stosowałeś i czy były efekty. Takie post factum podsumowując czy warto. Bo artykuł pisany był w chwili rozpoczęcia. Dobrze byłoby to zamknąć i podsumować

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli spodziewasz się górnych norm poziomu testosteronu lub nawet ponad nie to zdecydowanie "ziółka" tutaj nie załatwią sprawy... Ale pro-zdrowotnie myślę, że niesie za sobą wile korzyści ;)

   Usuń
  2. Pierdu,pierdu,jeśli naturalnje można mieć podwyższony ponad normę poziom estrogenu,kortyzolu to dlaczego też nie testosteronu?

   Usuń
 8. Koziaradka to świetna roślina. Ponadto jest wykorzystywana przez producentów suplementów w produkcji środków na libido i takie tam :)

  OdpowiedzUsuń