Swift

Proteinowe lody. Przepis na dietetyczne Fit Lody własnej roboty

Wreszcie długo wyczekiwane upały. Za oknem żar leje się z nieba. Szczęściarze, którzy są teraz na urlopie najchętniej nie wychodzą z wody, a co z tymi co nie mają tyle szczęścia i na swój urlop muszą jeszcze poczekać? Może zdrowe, pyszne proteinowe lody przyniosą trochę ukojenia w te gorące dni.


Kto chciał by spędzić godziny w kuchni w taką pogodę? Ja nie więc przepis błyskawiczny

Co potrzebujemy?
- Owoce. Szczyt sezony, każdy może wziąć swoje ulubione. Truskawki się już powoli kończą więc żeby się jeszcze nacieszyć ich smakiem wybrałem właśnie je.
- Jogurt. Może być Grecki, może być zwykły light. W zależności od upodobań
- Odżywka białkowa. Idealna była by taka o smaku owoców, które wybraliście. Ja niestety nie mam truskawkowej ale waniliowa pasuje równie dobrze. Zresztą jak każda Whey C-6 od Hi-Tec, smak rewelacyjny.
- Blender i zamrażarka :)Umyte i odszypułkowywane truskawki, dwie miarki białka oraz cały jogurt wrzucamy do blendera kielichowego i miksujemy przez moment aby uzyskać jednolitą masę. Jeżeli całość jest zbyt gęsta można dolać troszkę wody ale sok z truskawek powinien załatwić sprawę. Jeżeli słodycz truskawek i odżywki białkowej komuś nie wystarcza, można dodać kilka tabletek słodzika. Przekładamy gotową masę do miseczek i wkładamy do zamrażarki. Po godzinie lody są idealne. Ja nie lubię zmrożonych na kość, tracą wtedy swój intensywny smak. Oczywiście czas w zamrażarce uwarunkowany jest od tego na ile stopni macie ją ustawioną.


Zapach świeżych truskawek oraz przyjemny chłód pozwoli cieszyć się latem.
Dla porównania jeszcze makro moich lodów oraz tych kupnych. Sami zobaczycie czemu warto zrobić je samemu:
Skład "fit lodów" (7 porcji po 100g)

Oraz skład popularnych sklepowych lodów:


Wybór jest prosty :)
Oby pogoda utrzymała się jak najdłużej bo mam niezły zapas tych lodów

Zobacz również

2 comments