Swift

Savoir vivre - Czyli jak się zachować na siłowni

Wakacje za nami. Na siłowni coraz większy tłok. Wiele osób rozczarowanych swoją sylwetka na plaży postanawia wziąć się ostro do roboty aby w przyszłym roku wyglądać jak "Młody Bóg".
Wybierając się na siłownie po raz pierwszy należało by zachować się odpowiednio. Podobnie jak w kościele, szkole czy innych miejscach również na siłowni panuje kilka zasad, których należało by przestrzegać.
1. Telefon zostaw w szafce - Check in na fejsie? Nie musisz meldować znajomym z FB, że jesteś na treningu. Ćwicz solidnie, a sami zobaczą gdzie chodzisz po pracy patrząc na Twoje efekty.
2. To nie miejsce na pogaduszki - możesz poznać ciekawych ludzi ale zacieśnianie więzi zostaw na po treningu! Na siłowni skup się na treningu. Daj z siebie 100%, a nie rozmawiaj o dupie marynie.
3. Dbanie o higienę - wydawać by się mogło, że nie ma potrzeby pisania o takich oczywistych sprawach. Rzeczywistość wygląda inaczej...Zdarzają się "śmierdziele" którzy już w szatni przed treningiem zatruwają środowisko.
4. Zmiana obuwa - każdy lubi porządek, piach wniesiony na salę treningową nie doda uroku tego miejsca.
5. Ręcznik - Po skończonym ćwiczeniu trzeba przetrzeć sprzęt aby następna osoba nie odczuwała dyskomfortu.
6. Odkładanie ciężarów na swoje miejsce - skończyłeś dane ćwiczenie? Odłóż sprzęt na swoje miejsce, nie trzeba tu dopisywać nic więcej.
7. Jesteś nowy na siłowni? Przywitaj się - Jeżeli chodzisz na dużą siłownie gdzie w danym momencie przebywa kilkadziesiąt osób witanie się z każdym nie jest konieczne. Na małych siłowniach gdzie trenuje kilka osób warto z każdemu podać rękę na przywitanie. Drobny gest ale miły.
8. Nie wcinaj się - Zanim zaczniesz ćwiczyć w danym miejscu upewnij się, że nikt nie używa tego sprzętu.

Jeżeli zarazisz się pasją do tego sportu będziesz spędzać przynajmniej kilka godzin w siłowni dlatego postaraj się przestrzegać powyższych zasad aby ten czas był przyjemny dla Ciebie i pozostałych ćwiczących.

Telefon zostaw w szafce!

Zobacz również

1 comments

  1. Nigdy nie słyszałam o savoir-vivre na siłowni ;O Bardzo ciekawy artykuł :)

    OdpowiedzUsuń