Swift

Świetna strona udostępniająca Kalkulator kalorii

Dieta...

Temat rzeka.
Dla większości dieta jest równoznaczna z odchudzanie, a tak naprawdę dietą możemy nazwać każdy racjonalny sposób żywienia. Jedni chcą się zdrowo odżywiać bo taki styl życia prowadzą, inni by schudnąć, jeszcze inni przybrać na wadze... Ile osób tyle celów do osiągnięcia.

W internecie i książkach jest bardzooo wiele diet które mają zagwarantować nam sukces, ale jeżeli ktoś chce naprawdę osiągnąć sukces powinien pomyśleć o diecie skonstruowanej bezpośrednio pod siebie (szytej na miarę). 

Ci których stać na konsultacje z ekspertem nie mają tego problemu, dostają gotowe schematy ściśle omówione i dopasowane do stylu życia oraz upodobań. Taka pomoc jest jednak kosztowna.

Ci którzy nie narzekają na nadmiar gotówki skazani są na siebie, pomocne mogą być fora internetowe czy blogi takie jak mój.

Dla wszystkich mających już pojęcie o racjonalnym żywieniu powstała bardzo ciekawa strona (http://potreningu.pl/kalkulatory) na której dostępne są takie funkcje jak:

- Wskaźnik Masy Ciała - BMI
- Zapotrzebowanie BMR
- Kalkulator WHR pozwalający orientacyjnie obliczyć poziom tkanki tłuszczowej
- Kalkulator spalania kalorii
- Kalkulator wyciskania
- Kalkulator kalorii

Szczególną uwagę chciał bym zwrócić na pozycję ostatnią, tj. Kalkulator kalorii
W bardzo prosty sposób każdy z nas może skonstruować sobie plan posiłków na cały dzień.
Możemy w przejrzysty sposób ustalić pory posiłków, co w nich będziemy jeść, a aplikacja policzy za nas jakich wartości dostarczymy do organizmu.
Jest całe mnóstwo produktów które wystarczy wybrać, nie musimy znać wartości odżywczych, aplikacja sama je uzupełnia.

Kalkulator kalorii


Sądzę, że to idealna opcja dla każdego kto racjonalnie się odżywia, nie dość że można zaplanować posiłki, to również w prosty sposób możemy monitorować ile kcal dostarczyliśmy.

Jeżeli ktoś z Was jeszcze nie znał tej strony to warto dodać ją do zakładek bo na pewno nie raz sie przyda przy rozpisywaniu diety.

Do końca rok sam z pomocą tej strony będę układał dietę na najbliższe miesiące, jak wszystko wyliczę i zaplanuje to pewnie się z Wami podzielę, może komuś się przyda i zmobilizuje to zwracania uwagi na to co je :)

Spokojnego wieczoru!

Zobacz również

0 komentarze