Swift

Które witaminy najlepsze? Najmocniejszy kompleks multiwitaminowy – porównanie

Ze względu na coraz gorszą jakość produktów spożywczych, praktycznie każda osoba powinna zadbać o dodatkową suplementację witamin i minerałów, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie organizmu, dlatego też praktycznie każda marka suplementacyjna wprowadziła już kompleks multiwitaminowy do swojej oferty. Pozostaje pytanie, które witaminy i minerały wybrać? Które witaminy są najlepsze, najmocniejsze? Postanowiłem posiedzieć trochę nad Excelem aby ułatwić Wam znalezienie produktu najlepszego dla siebie.

Przeszukałem oferty producentów i uzupełniłem wartości poszczególnych witamin i minerałów. Od razu nadmienię, że niektóre produkty posiadały dodatkowe substancje które nie są uwzględnione poniżej, ale tabela w ten sposób jest bardziej czytelna, a substancje te zawierał np. tylko jeden kompleks witaminowy z listy więc uprościłem ją do tych wg. mnie najważniejszych witamin i minerałów.
Jeśli tabela nie jest do końca czytelna po kliknięciu w obraz, dajcie znać, pomyśle nad dodaniem jej jako załącznik.

Dla ułatwienia prostą formułą zaznaczyłem kolorami najwyższe wartości na zielono, im bledszy zielony tym wartości są niższe, zaś czerwony oznacza brak tego składnika. Więc jeśli ktoś szuka produktu który ma „najmocniejszy” skład niech wybierze produkt, który ma najwięcej zielonego koloru.
Oczywiście kolejnym aspektem jest cena danego produktu, która waha się od 10zł do 140zł za miesięczną kurację, więc każdy niech wybierze taki produkt aby pasował do jego zasobów w portfelu, warto jednak wybrać najtańszą opcje szukając tu LINK
Mam nadzieje, że przyda się Wam takie zestawienie, przepraszam jeśli pominąłem jakiś produkt, nie było to celowe.
Ja już wiem, które witaminy wybiorę następnym razem, a Wy?

*Spis produktów, które znalazły się w zestawieniu:
Allnutrition Vitaminall Sport
Allnutrition Vitaminall Vitamisn & Minerals
Biotech USA Multivitamin For Men
Biotech USA Vitabolic
Gymbeam Vitality Complex
Hi-Tec Nutrition Vitamin A-Z Antioxidant Formula
Iridium Labs Sprartan's Daily Pro Pack
Iron Horse Vitamin Series
Nutrition Euro Vita-Mins
Olimp Gold Vita-M
Olimp Gold-Vit Dla Mężczyzn
Olimp Vita-min Multiple Sport
Real Pharm Max Complete
Recvital X Pack
SFD Vitamin Complex
Sport Definition Vita-Min Caps
Trec 100% Vitamins & Minerals
Trec Multi Pack
Trec Multipack Sport Day/Night Formuła
Universal Nutrition Animal Pak
Universal Nutrition Uni-Vite

Zobacz również

6 comments

 1. Przydałoby się dorzucic produkt KFD.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie mają w ofercie dobre witaminy... google ich chyba nie lubi bo pominął podczas wyszukiwania produktów tego typu... Następnym razem postaram sie o nich nie zapomnieć.

   Usuń
 2. Które witaminy wg Ciebie są lepsze, warte swojej ceny w stosunku do składu? KFD (organiczne) czy Olimp (Chelaty)? Porównałem oba produkty: https://imgur.com/a/zomJ5zI

  OdpowiedzUsuń
 3. Za Olimpem stoi ogromny koncern ze swoimi laboratoriami więc ich jakość jest top!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lepiej przyjmowac witaminy i mierały oddzielnine. Wiele z nich, podane równocześnie, upośledza sobie nawzajem wchłaninanie. Istotna tez jest pora dnia lub to z jakim rodzajem posiłku sa przyjmowane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie z pożywienia witaminy i minerały są bezwartościowe? :D Bo nie jesteś w stanie odseparować ich w posiłku...Wydaje mi się, że tego typu podejście to przesada i niepotrzebne komplikowanie sobie życia ;)

   Usuń