Swift

Mr Olympia 2015 - Wyniki i podsumowanie

W przeciwieństwie do znanego powiedzenia "What happens in vegas stay in vegas" w przypadku Mr Olimpia wiadomość rozchodzi się po całym świecie w mgnieniu oka. To właśnie tam jak co roku odbyła się 51 edycja najbardziej prestiżowych zawodów sportów sylwetkowych czyli Mr. Olympia.

Na początku wyniki bo chyba na to Wszyscy czekacie najbardziej, oto i one:
1. Phil Heath
2. Dexter Jackson
3. Shawn Rhoden
4. Dennis Wolf
5. Mamdouh Elssbiay (Big Ramy)
16. Rober Piotrkowicz!


Ostanie 4 lata to całkowita dominacja Phila Heatha! Chociaż w moim odczuciu zeszłoroczny tytuł należał się Kaiowi. W tym roku bez największego rywala po raz piąty sięgnął po tytuł najlepszego.
Jak to w sporcie bywa, pamięta się tylko zwycięzcę ale w zawodach tej rangi sama kwalifikacja i możliwość wzięcia udziału to już wielki sukces.

Mr Olimpia 2015 mogą być szczególną edycją ponieważ jak już wiadomo oficjalnie tworzy się nowa federacja w opozycji do ligi IFBB Pro. W tym roku nie wystąpił mój faworyt Kai Greene (rzekomo nie zdążył podpisać kontraktu? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ten sport i jego otoczka czyli koncerny suplementacyjne to ogromna maszyna do robienia pieniędzy więc tylko to się niestety liczy). Jeżeli powstanie nowa liga na pewno odbije się to na renomie Mr. Olympia tak więc prestiż oraz ranga tych zawodów mogą ulec zmniejszeniu. Pożyjemy zobaczymy...Szkoda, że jak w każdej dziedzinie życia, tak i w kulturystyce pieniądze mają większy wpływ niż zdrowa rywalizacja, takie czasy...

Co jeszcze zostanie w pamięci po tych zawodach? Oto kilka ciekawostek:
- Big Ramy waży prawie 150 kg na scenie! 316 funtów przy naprawdę niskim poziomie tkanki tłuszczowej. Pokazuje to jak daleko można przesunąć granice ludzkich możliwości. 
- Dexter Jackson ma uwaga, aż 46 lat! Widzieliście jego formę? Znam ludzi w jego wieku, którzy łapią zadyszkę przy wchodzeniu po schodach, a to niby siłownia to niezdrowy sport...Nie wspominając już o wpływie sterydów na ludzkie ciałko. Wychodzi na to, że wszystko dla ludzi lecz trzeba to robić z głową...
- Powstaje nowa kategoria Classic Physique które doceni kształty Old schoolowych kulturystów. Zgodnie z tym co mówi legenda kulturystyki czyli Arnold Schwarzenegger, kulturystyka ekstremalna zagubiła estetykę. Oczywiście są ludzie dla których to właśnie jest piękne, ta ponad ludzka wielkość ale zwolennicy "Złotej Ery" na pewno będą usatysfakcjonowani. Poza tym męska sylwetka urosła już do takich rozmiarów, że nie jedna osoba wyskoczy ze spodenek i odnajdzie się w tej kategorii więc wszystkim to wyjdzie na dobre.

Oto kompletna tabela z wynikami:Na koniec wyjątkowo dobra informacja dla polskich kibiców. Od tego roku mamy drugiego zawodnika PRO reprezentującego nasz kraj. Jest to Marek Oley Olejniczak! Wraz z Robertem Piotrkowiczem wspierani przez 7-Nutrition namieszają w przyszłym sezonie. Patrząc na sylwetkę Oleya śmiem twierdzić, że już w pierwszym sezonie przeskoczy Roberta, który i tak już osiągną wielki sukces.Zobacz również

3 comments

  1. Troszkę siedzę w temacie i nie pozostaje mi nic innego napisać jak gratulacje ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo podoba mi się tematyka bloga, jest dobrze przemyślany i zachęca do powrotów.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo miło mi to słyszeć. Dziękuję i pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń