Swift

Szukasz inspiracji? Musisz znać te kanały na YouTube!

"Mam na imię Arek, jestem uzależniony od Internetu" tak powinienem przedstawić się podczas spotkania AI (Anonimowych Interneto-holików)... Moja praca wymaga ode mnie ciągłego korzystania z komputera, gdy w wolnym czasie dokształcam się również korzystam z Internetu, gdy odpoczywam, nudzę się czy szukam inspiracji podobnie... Telewizor mógł by nie istnieć, wszystko czego mi trzeba znajduje w Internecie. Dodatkowo można przewinąć nudne fragmenty, zatrzymać w każdej chwili itd więc cóż chcieć więcej? :)

Kulturystyka to bardzo szeroki temat...różne metody treningowe, zagadnienia dietetyczne, suplementacja i cała masa innych tematów, więc cały czas pogłębiam swoją wiedzę aby nadążyć za pędzącym światem.  Jeszcze parę lat temu wszyscy czerpali wiedzę z książek, dziś zanim książka zostanie wydana, część informacji może być już nieaktualna... Aktualizacja danych w Internecie trwa na bieżąco więc to jedna z przewag, których jest cała masa, wśród nich jedna dość błaha czyli funkcja "ctrl+f" która oszczędza masę czasu :)

Tak więc do brzegu, które kanały moim zdaniem warto oglądać? Gdzie ja szukam inspiracji, motywacji czy po prostu rozrywki? Oto moja lista:

1. Zapytaj Trenera.


Chyba najbardziej merytoryczny kanał w sieci. Poruszane zagadnienia przez profesjonalistów z różnych dziedzin. Moim zdaniem "filarem" kanału jest Michał Karmowski, który jako pierwszy zawodowy (nie PRO) zaczął dzielić się swoją ogromną widzą i doświadczeniem. Jak dla mnie to kanał nr jeden. Ogromny plus za odpowiedzi na pytania widzów. Oczywiście inni zawodnicy, dietetycy i trenerzy również robią dobrą robotę. Zarówno mężczyźni jak i kobiety znajdą coś dla siebie. Ilość tematów oraz ich różnorodność to ogromny atut. Szczerze polecam każdemu!

2. KFD.pl


Podobnie jak wyżej, porady doświadczonych ekspertów ze swojej dziedziny dla obu płci. Duża dawka wiedzy oraz motywacji. Moja ulubiona seria to filmy Big Majka, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Sezon startowy Majka już trwa, został brązowym medalistą MP (moim zdaniem niesłusznie tak nisko, ale oceniali sędziowie) Teraz dostał powołanie do reprezentacji polski więc liczę, że filmy z jego udziałem nadal będą dodawana do kanału.

3. Warszawski Koks


To co zrobili chłopaki z Warszawy pokazuje tylko, że nie ma rzeczy niemożliwych. Zaczynali od zera, mieli tylko pasję oraz wiedzę, którą chcieli się dzielić z widzami. Teraz to chyba najpopularniejszy kanał z tej dziedziny na polskim YouTubie. Chłopaki poszli kilka kroków dalej, stworzyli własną markę suplementów, odzieży itd, mają swoje forum i pewnie nie jeden projekt w głowie do realizacji. Zgadzam się, że kanał mocno kontrowersyjny ze względu na deklaracje o ich naturalności. Mnie nie interesuje czy biorą sterydy czy nie, ich sprawa. Pokazali, że można zrobić formę nie tylko na ryżu i kurczaku,chyba jako jedni z pierwszych "przemycili" IIFYM do polski i tym zjednali sobie stale rosnącą grupę odbiorców. Od jakiegoś czasu również kobiety mogą poszukać odpowiednika tego kanał "Dźwigaj dziewczyno" nagrywa dziewczyna Owcy, podobny klimat, również polecam.

4. 6pak.tv


To co wyróżnia ten kanał na tle innych to poczucie humoru i naturalność (nie mowa tutaj o dopingu  lecz sposobie bycia :) ). Tematy poruszane przez ekipę 6paka są przeróżne...Od merytorycznych pogadanek, poprzez relacje z imprez sportowych skończywszy na filmach z treningów. Motorem napędowym kanału moim zdaniem jest Piotrek Borecki, mega utalentowany chłopak, który już namieszał na scenie międzynarodowej jako junior, a teraz przygotowuje się do sezonu 2017 już jako senior. Oczywiście pozostali jak Paula Mocior czy Tomasz Marzec również zasługują na wzmiankę ale filmy z Piotrkiem lubię wyjątkowo.

5. kulturystyki100pro


Kiedyś jeden z moich ulubionych kanałów...do czasu aż Paweł zaczął wdawać się w jakieś głupie obrzucanie błotem z innymi YouTuberami. W dalszym ciągu liczę, że wróci do formy filmów z przed lat ponieważ super się go ogląda. Jeżeli komuś brak motywacji warto zobaczyć samo intro z jego kanału, metamorfoza rewelacyjna :) Prezesie, jeżeli to czytasz to skończ już ten hejt i nagrywaj jak dawniej! :)

Oczywiście powyższe pięć kanałów to nie wszystko co oglądam w sieci. Jest jeszcze kilka godnych polecenia, ale to już może na kolejny wpis. Jeżeli ktoś z Was nie znał ich do tej pory to zapraszam do oglądania. Tak jak pisałem na wstępie, duża dawka motywacji, wiedzy, a czasem i humoru. Idealne na zrelaksowanie się po ciężkim dniu, chociaż jak zawsze odpalam filmy podczas jedzenia, nie wiem czy ktoś z Was też tak ma :D POZDRO!

*Obrazy pochodzą z Google

Zobacz również

0 komentarze