Swift

Formownia Pabianice - opinia o nowej siłowni

Niedawno otworzył się nowy klub w Pabianicach.
Ponieważ mam dość blisko do Pabianic postanowiłem zobaczyć co to za twór.
Świetna lokalizacja na głównej ulicy Pabianic, duży parking ale to co najbardziej wyróżnia tą siłownie to miejsce w jakim powstała czyli nowo powstały Hotel Fabryka Wełny,
Na początku kilka słów o samym miejscu bo ma swój urok. W XIX wieku była tam fabryka. Inwestor wyremontował cały obiekt zostawiając urok oraz dusze tamtych lat. Wizualnie naprawdę robi wrażenie. Sama siłownia również w tym klimacie. Połączenie nowoczesności z urokiem dawnej fabryki. Największe wrażenie zrobiła na mnie recepcja:
Sam klub również wizualnie przedstawia się bardzo dobrze. Oto kilka zdjęć:

Jak można zauważyć na zdjęciach siłownia podzielona jest na strefy np. wolne ciężary, cross fit, sprzęt cardio itd.
Sprzęt nowy i wysokiej klasy. Generalnie poza brakiem ławki do wyciskania głową w dół oraz brakiem hantli powyżej 40 kilogramów znajdziemy tam wszystko co jest nam potrzebne. Przy okazji mamy do dyspozycji kilka ciekawych maszyn, które urozmaicą treningi dając nowy bodziec. 
Oprócz siłowni Formownia oferuje korty do squasha, sale do zajęć zorganizowanych np. ZUMBA, Stretching, Yoga itd oraz salę z rowerami.
W szatni do dyspozycji mamy saunę.
Rzecz, która szczególnie rzuca się w oczy to jakość obsługi. Obłsuga jak w 5 gwiazdkowym hotelu. Zapisując się na jednorazowe wejście otrzymałem telefon aby umówić godzinę wizyty. Po przyjściu Pani już na mnie czekała, poświeciła mi dobre 20 minut na opowiedzenie wszystkiego przy tym robiąc naprawdę dobre wrażenie. Czułem się naprawdę miło, zazwyczaj rozmowa kończy się na wskazaniu szatni...
Podsumowując jak na Pabianice to świetne miejsce. Klubu na tym poziomie na pewno w Pabianicach jeszcze nie było. Formownia podniosła wysoko poprzeczkę konkurencji zabierając wielu Klientów. Barierą może być cena, która jak na Pabianice dość wysoka (około 150 zł w zależności od pakietu i formy płatności).
Nie jest to zwykła "przyhotelowa" siłownia z atlasem i bieżnią ale klub z prawdziwego zdarzenia więc z czystym sumieniem polecam!

Zobacz również

4 comments

 1. Sama siłownia ok ale obsługa to raczej ja z podrzędnej budki z piwem a pseudotrenerzy zajęci tylko sobą.

  OdpowiedzUsuń
 2. i zapomniałeś dodać że TEKST O SIŁOWNI sponsorowany
  wolnych ciężarów jak na lekarstwo ale co tam i tak dam
  wysoką ocenę. Nie ma jak rzetelność! (jedyna która Ci się
  podobała)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dostałem grosika za ten tekst :)
   Byłem na wielu siłowniach w Pabianicach i niestety nie ma żadnej która miała by porównywalny standard... Jeżeli uważasz, że jest to podaj przykład :)

   Usuń
  2. Witaj, uczęszcza tam od niedawna i sądzę że to najlepsza siłownia w województwie łódzkim...sprawdzałem wszystkie...a mieszkam dość daleko bo do Formownia mam 50km...polecam wszystkim

   Usuń