Swift

Jak ćwiczyć mięśnie brzucha? Aerobiczna 6 Weidera - Sposób na płaski brzuch? A6W

Aerobiczna 6 Weidera - zna ją prawie każdy, ale ukończył mało kto... Jest to chyba najpopularniejszy zestaw ćwiczeń na mięśnie brzucha. Jak sama nazwa wskazuje sześć ćwiczeń, które mają wyrzeźbić Twój brzuch i odkryć zapomniany sześciopak... Brzmi obiecująco, czy tak jest w rzeczywistości?

Rozpoczynając trening z A6W "deklarujemy", że przez najbliższe 42 dni nie braknie nam motywacji i każdego dnia będziemy wykonywać ten zestaw:

Harmonogram zwiększenia intensywności jest tak rozłożony, że pierwsze dni nawet dla prawdziwego "kanapowca" wydają się proste, ale z biegiem czasu ilość serii oraz powtórzeń wydłuża się przez co już w 3 tygodniu na samą myśl o treningu odechciewa się wszystkiego. Niestety nasze ciało szybko adaptuje się do wysiłku, więc aby utrzymać progres należy stale podnosić intensywność treningu.

Harmonogram:


Podsumowanie oraz moja opinia czy warto:

Zacznijmy od największej zalety A6W jaką jest fakt, że nie potrzeba nam do wykonania tego treningu żadnego sprzętu, wystarczy trochę miejsca na podłodze, wygodne ubranie i oczywiście CHĘCI! Niestety to co jest największą zaletą działa też jako największa wada, ponieważ trening ten wykonywany przez kompletnych amatorów prowadzi głównie do bólu pleców!
Ćwiczenia z Aerobicznej 6 Weidera wydają się pozornie proste, ale prawidłowa technika jest kluczem to wyeliminowania ryzyka problemów z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Przy każdym ćwiczeniu należy ogromną uwagę skupić na tym aby plecy silnie przylegały do podłoża. Odcinek lędźwiowy nie może odrywać się od ziemi w żadnym z ćwiczeń!
Druga ważna sprawa to fakt, że trenując bardzo intensywnie mięśnie brzucha, a pomijając chociaż by antagonistyczną (przeciwstawną) partię jaką są plecy, prędzej czy później poczujemy w nich ból. Nasze ciało jest całością, nie można forsować jednej tylko grupy mięśniowej bez konsekwencji dla pozostałych. Ważnym jest aby trenować całe ciało, nie tylko jedną grupę mięśniową, to właśnie recepta na zdrowe i wysportowane ciało!

Czy naprawdę schudnę dzięki tym ćwiczeniom?

Jak wspomniałem wyżej, trenując całe ciało, nie tylko wzmacniamy wszystkie mięśnie co przekłada się na ogólną sprawność fizyczną, ale również na wydatek energetyczny który znacznie przyspieszy efekt spalania tkanki tłuszczowej! Tutaj nasuwa się kolejna ważna uwaga: nie jesteśmy w stanie spalić tłuszczu miejscowo! Robiąc tysiące brzuszków, A6W i innych zestawów treningowych na brzuch nie spowodujecie, że tłuszcz z brzucha spali się i odkryje piękne mięśnie. Ponad 70% sukcesu tkwi w odpowiednio dobranej diecie. Ujemny bilans kaloryczny w połączeniu z treningiem całego ciała z całą pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.
Na koniec jedna uwaga. Mięśnie brzucha, jak wszystkie pozostałe potrzebują regeneracji. Ponad czterdziestodniowy wysiłek bardzo je obciąża dlatego nawet jeżeli pozornie starcza Wam sił na więcej dajcie swojemu organizmowi odpocząć.

Zobacz również

7 comments

 1. Po takich ćwiczeniach może warto się zrelaksować może joga albo medytacja? ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli umiesz to oczywiście że warto, nawet bez tych ćwiczeń :)

   Usuń
 2. Fitness nie tylko dla kobiet ! Mężczyźni też mogą z niego korzystać ! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. A6W jest dobre, ale moim zdaniem trening abs jest lepszy, każdy ma swoje upodobania ;p

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba będzie wypróbować, w końcu nie byle kto ten system wymyślił ;)

  OdpowiedzUsuń