Swift

Trening tricepsów w domu bez sprzętu z obciążeniem własnego ciała - Film

Propozycja treningu tricepsów, który można wykonać w domu, bez dodatkowego sprzętu z obciążeniem własnego ciała. Nie każdy może/chce chodzić na siłownie, ale czy to oznacza, że nie może ćwiczyć? NIE. 
Poprzednio były treningi nóg, jak ktoś nie miał okazji jeszcze ich widzieć oto LINK oraz LINK, dziś będzie trening tricepsów. 
Kobiety nie lubią tak zwanych „firanek” na ramionach, a dzięki wzmocnieniu tricepsów problem sam się rozwiąże. Mężczyźni natomiast chcą mieć jak najwięcej w obwodzie ramienia, a jak wiadomo to właśnie wielkość tricepsów przekłada się na większe gabaryty, a nie najczęściej męczony biceps (triceps ma 3 głowy, biceps tylko 2 więc to właśnie triceps stanowi 3/5 ramienia).

Co zatem potrzebujemy żeby przetrenować mięśnie trójgłowe? Trochę miejsca, wyobraźni, wygodne ubranie oraz to co najważniejsze CHĘCI. Oglądajcie moją propozycję czterech ćwiczeń, które można wykonać praktycznie wszędzie.Wskazówki do ćwiczenia nr 1:

Dla zmaksymalizowania efektów, warto zejść głową poniżej linii blatu, pozwoli to mocniej rozciągnąć mięsień trójgłowy. Im dalej macie stopu od blatu tym ciężej pracują tricepsy.

Wskazówki do ćwiczenia nr 2:

Ćwiczenie głównie dla kobiet, które nie mają wystarczająco siły na ćwiczenie pierwsze. Pamiętajcie aby łokcie nie rozchodziły się na boki podczas opuszczania, oraz o „dopięciu” mięśni w momencie ich maksymalnego skurczu.

Wskazówki do ćwiczenia nr 3:

Starajcie się nie wysuwać bioder do przodu, opuszczajcie się jak najniżej aby maksymalnie rozciągnąć tricepsy oraz „dopinajcie” mięśnie w momencie ich maksymalnego skurczu. Palce u stóp skierowane ku górze, ciężar opieracie na piętach, palce skierowane do góry (warto robić to w butach).

Wskazówki do ćwiczenia nr 4:

Zwróćcie uwagę na ustawienie dłoni, właśnie dzięki niemu ten rodzaj pompek nazywany jest „diamentowymi”. Wąski rozstaw dłoni pozwoli odizolować tricepsy i maksymalnie przejąć pracę klatki piersiowej która głównie pracuje w klasycznych pompkach.

Wykonajcie wszystkie ćwiczenia w trzech seriach każde, a sami poczujecie, że może to być skuteczna alternatywa dla treningu na siłowni. Powodzenia

Zobacz również

10 comments

 1. Wbrew pozorom ćwicząc w domu również można osiągnąć bardzo dobre efekty. Niemniej jednak siłownia daje o wiele większy wachlarz możliwości w zakresie ćwiczeń izolowanych.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ćwiczenie nr 3 jest szczególnie przydatne na zakończenie treningu...pozwala dopompować tricepsy i jeszcze bardziej je zmęczyć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę ćwiczenie, które możemy wykonywać na siłowni na specjalistycznym sprzęcie możemy z powodzeniem zaserwować sobie we własnym domu! A takich przykładów jest więcej.

   Usuń
 3. Jakie efekty dają te ćwiczenia u kobiet? Ramiona staną się chudsze i smukłe czy umięśnione?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak zwane "firanki" czyli galaretka w miejscu tricepsow znika, ramina są smukłe. O mięśnie u kobiet nie tak łatwo wiec mogą trenować je bez ryzyka ze będą umięśnione i męskie 👍

   Usuń
 4. Bardzo pomocny artykuł! Dziękuje!

  OdpowiedzUsuń
 5. Tylko 1 i 3 ćwiczenia w domu.
  Ale teraz mam cały kompleks z 4!
  Dzięki autorowi postu :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgadza się, ktoś spędza wolny czas na uprawianiu sportu i osiąga świetne wyniki w tym biznesie, a ktoś po prostu ja. stawiam na takich sportowców i zarabiam na tym pieniądze vulkan kasyno bonus

  OdpowiedzUsuń