Swift

Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness Fit Weekend Kielce - Wyniki Eliminacje Mistrzostw Europy

W miniony weekend w Kielcach podczas targów Fit Weekend odbyły się Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Firness oraz eliminacje do Mistrzost Europy.
W sezonie wiosennym jest to najważniejsza impreza w naszym kraju. 
Obserwując poprzednie zawody można było spodziewać się, że "nowe" osoby mogą trochę "namieszać" w klasyfikacji medalowej, i tak się stało.

Oto wyniki top3 poszczególnych kategorii:

Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn do 171 cm

Paweł Przybylski
Krystian Samojluk 
Michał Kaczor

Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn do 175 cm

Dominik Roszak 
Radosław Smyk 
Hubert Hoffmann

Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn do 180 cm

Szymon Kuliński 
Szymon Karelus 
Andrzej Rzeźnik 

Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn pow. 180 cm 

Mariusz Żaba 
Paweł Maćkowiak 
Artur Wilemski 

Kulturystyka Klasyczna Mężczyzn OPEN

Paweł Przybylski

Fitness plażowe mężczyzn 170 cm

Adrian Długokęcki 
Mateusz Litka 
Tomasz Kuchowicz

Fitness plażowe mężczyzn 173 cm

Daniel Myszkowski 
Michał Jankowski 
Mariusz Orłowski 

Fitness plażowe mężczyzn 176 cm

Kamil Koźlik 
Piotr Majchrowicz 
Rafał Rużyło

Fitness plażowe mężczyzn 179 cm

Piotr Zieliński 
Paweł Marciniak
Adrian Urgacz

Fitness plażowe mężczyzn 182 cm

Jakub Obara 
Mateusz Duda 
Michał Gałka

Fitness plażowe mężczyzn 185 cm

Sandro Sołowiej 
Dawid Dolecki
Janusz Skura 

Fitness plażowe mężczyzn +185 cm

Bartłomiej Wolny 
Krzysztof Biesiada 
Filip Niegowski 

Fitness plażowe mężczyzn OPEN

Piotr Zieliński

Fitness plażowe atletyczne mężczyzn

Rafał Gumienny 
Adrian Dziełak 
Filip Dziedzic

Pary mieszane

Małgorzata Krawczyk
Krzysztof Skryplonek 

Kulturystyka Mężczyzn do 70 kg

Grzegorz Ryś 
Rafal Lemańczyk
Jakub Stańczak

Kulturystyka Mężczyzn do 75 kg

Michał Okoń KS 
Łukasz Jakubowski 
Robert Cupiał 

Kulturystyka Mężczyzn do 80 kg

Marcin Piechota 
Dawid Gwizdol 
Paweł Żukowski 

Kulturystyka Mężczyzn do 85 kg

Krzysztof Skryplonek
Sebastian Kosiński 
Mariusz Bałaziński 

Kulturystyka Mężczyzn do 90 kg

Kacper Tofil
Łukasz Marcinkowski 
Mariusz Przybyła

Kulturystyka Mężczyzn do 95 kg

Sebastian Szmyt 
Kamil Papros 
Sebastian Kukuć 

Kulturystyka Mężczyzn do 100 kg

Dominik Hałas 
Marcin Noweta 
Dariusz Wyrostek

Kulturystyka Mężczyzn powyżej 100 kg

Artur Kozieł
Piotr Piechowiak 

Wojciech Kampa
Kulturystyka Mężczyzn OPEN

Kacper Tofil 

Fitness sylwetkowe kobiet 163 cm

Karolina Wróbel 
Beata Bochno 
Aleksandra Grzanka 

Fitness sylwetkowe kobiet 168 cm

Anna Andrzejewska 
Malgorzata Kurek 
Aneta Białczak

Fitness sylwetkowe kobiet +168 cm

Małgorzata Mackiewicz
Marta Laskowska 
Tamara Szczęśnia

Fitness sylwetkowe kobiet OPEN

Anna Andrzejewska

Bikini fitness kobiet 158 cm

Katarzyna Dmochewicz 
Kinga Rychczyńska 
Magdalena Jachym

Bikini fitness kobiet 160 cm

Ludmiła Wojdak 
Martyna Witkowska 
Patrycja Słaby

Bikini fitness kobiet 162 cm

Anna Woźniakowska 
Magdalena Marciniak 
Marta Banasiak

Bikini fitness kobiet 164 cm

Katarzyna Oleśkiewicz 
Anna Operchał 
Agnieszka Sobczyk 

Bikini fitness kobiet 166 cm

Katarzyna Rodzik 
Maria Magdalena Pisarek
Natalia Pigoń

Bikini fitness kobiet 169 cm

Ewelina Szala 
Monika Polnik 

Wiktoria Gąsior
Bikini fitness kobiet 172 cm

Magdalena Stawisiński 
Emilia Kostańska 
Kseniia Ciarcińska

Bikini fitness kobiet +172 cm

Patrycja Zahorska
Oliwia Mojsiej 
Alicja Pyszka Bazan

Bikini fitness kobiet OPEN

Katarzyna Rodzik

Fitness atletyczne kobiet

Aleksandra Krzyworzeka 
Jagoda Feszczak 
Anna Fiodor

Fitness kobiet

Aleksandra Kępa 
Kalina Zygowska 
Eliza Piwko 

Fitness mężczyzn

Dominik Jewiak

Wellness fitness 163 cm

Nikoletta Sularz 
Dagmara Dominiczak 
Martyna Stępień 

Wellness fitness +163 cm

Natalia Reślińska 
Justyna Rybczonek 
Dominika Żurawska

Wellness fitness OPEN

Natalia Reślińska

Fit model kobiet

Patrycja Kołacz Bucka 
Małgorzata Gałkowska 
Marta Borkowska

Fit model mężczyzn

Marcin Mazur

W związku z nowymi zasadami PZKFiTS gdzie dany klub mógł wystawić tylko jednego zawodnika obsadzenie nawet najpopularniejszych kategorii nie było aż tak liczne jak bywało w ubiegłych latach. Specjalnie na taką okazję powstało kilka nowych klubów przez co warto również zwrócić uwagę na klasyfikację drużyn, oto top 3 klubów z Mistrzostw Polski:

Wyniki klasyfikacji drużynowej

KS Olimp Zabrze 
UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski
KPSKiF Violetta Bydgoszcz

Nie będę pisać za kogo trzymałem kciuki i jak się to miało do ostatecznych miejsc, nadmienię jedynie, że są kategorie w których już od lat złoto zgarnia ta sama osoba jak np. Aleksandra Kępa, która nie ma sobie równych.
Również tegoroczni debiutanci sporo namieszali... Przykładem może być Anna Andrzejewska i Nikoletta Sularz, które wygrały swoje kategorie, Kamil Papros ze srebrem czy Patrycja Słaby (po mimo swojego młodziutkiego wieku) oraz Alicja Pyszka-Bazan, które zdobyły brąz.

Wyniki eliminacje ME mają pojawić się jeszcze w tym tygodniu, ciekawe kto będzie reprezentował nasz kraj na arenie międzynarodowej...

źródło: http://www.af.mil/

Zobacz również

2 komentarze

  1. Ciekawe wydarzenie. Nie wiedziałam, że istnieje aż tyle kategorii :)

    OdpowiedzUsuń