Swift

Niezbędnik biegacza.

Piękna pogoda za oknem kusi aby spędzić więcej czasu na świeżym powietrzu.
Prawdziwi pasjonaci biegania trenują mimo niesprzyjającej aury cały rok na dworze, amatorzy tacy jak ja oblegają bieżnie, tylko latem pozwalam sobie na plenerowe przebieżki :)
Wydawało by się, że do biegania potrzeba tylko szczerych chęci. Okazuje się jednak, że bez przygotowania i porządnego sprzętu nasza przygoda z bieganiem szybko może się skończyć. Śledzę blogi biegaczy, których mam w kręgach na G+, podziwiam ich za osiągnięcia. Nigdy nie osiągnę ich poziomu (to nie mój sport) ale do amatorskiego biegania również warto się przygotować. Jeżeli coś pominąłem albo dodałem niepotrzebnie poprawcie mnie proszę :)

Pierwszą rzeczą w która warto zainwestować są porządne buty. Odpowiednia podeszwa, materiał w którym stopa oddycha, stabilizacja to atrybuty butów do biegania. Naturalne podłoże to nie bieżnia która amortyzuje krok, więc aby wystrzec się kontuzji buty to podstawa.

Druga sprawa to odpowiednie skarpety. Wiem, że wyda się banalne. Ale dobra skarpeta pozwoli nam nie poobcierać sobie stóp, noga dobrze oddycha, piasek i kurz nie powinny przyczynić się do odcisków.

Trzecia rzecz to spodenki. Każdy kto choć raz się obtarł wie, że lepiej zainwestować w spodenki niż sudokrem czy plastry...

Czwarta rzecz to koszulka. Taka która "oddycha" razem z nami. Nic sztucznego, ma być praktycznie.

Piąta rzecz dla niektórych to snobizm, dla innych absolutna konieczność. Mowa tu o pulsometrze. Ja niestety jeszcze nie mam, ale wiem jak przydatne jest to urządzenie. Znając tętno maksymalne można zaplanować bieg tak aby przyniósł nam oczekiwane korzyści (wytrzymałość, spalanie itd)

Na sam koniec gadżet. Chyba każdy zna Endomondo...Nie wiem jak wy ale ja lubię w domu przeanalizować swoją trasę, zobaczyć ile faktycznie przebiegłem, który odcinek poszedł mi najlepiej itd.
Oczywiście inne aplikacje też mogą być ok, ale tą mam zainstalowaną na telefonie i jestem zadowolony.

Według mnie to by było na tyle. Pozostaje jeszcze zaplanowanie trasy, słuchawki w uszy i można biegać. W końcu sport to zdrowie!


Zobacz również

0 comments