Swift

Olimp Vita-min Multiple Sport - gdy nasz organizm potrzebuje witamin i minerałów

Często dostaję maile z zapytaniem o suplementy i odżywki. 
W większości pytania dotyczą kreatyny, aminokwasów czy w sezonie wakacyjnym spalaczy tłuszczu. Produkty witaminowe znajdują się na szarym końcu suplementacji co moim zdaniem jest błędem. To, że nie ma po nich spektakularnych efektów jak po kreatynie, nie czyni z witamin niepotrzebnego wydatku.

Przyswajalność "sztucznych" witamin i minerałów oraz ich rzeczywisty wpływ na nasze zdrowie to temat na zupełnie inny wpis. Ja póki co nie będę wypowiadał się na ten temat ponieważ nie mam specjalistycznych badań, a ocena bez nich to jak wróżenie z fusów.

Ci, którzy wierzą w ich działania (również znajduje się w tym gronie) nie zawsze wiedzą, który produkt wybrać. Idąc do apteki Pani farmaceutka prawdopodobnie zaproponuje nam taki produkt za który ma największe profity od przedstawiciela medycznego tej firmy. Niestety ale tak jest, że farmaceuci nie polecają produktów bezinteresownie dlatego każdy świadomy konsument powinien przed zakupem przygotować się i poczytać trochę o produktach, które chce kupić.

A teraz "do brzegu" bo sam wstęp będzie zbyt nudny :)
Co ja polecam i dlaczego?
Olimp Vita-min Multiple Sport. 
Firma Olimp ma niewiarygodnie szeroki wachlarz asortymentu. Czego byśmy nie potrzebowali, Olimp ma w ofercie. Jedna z najstarszych firm suplementacyjnych w Polsce. Świetne laboratoria, innowacyjne produkty, przystępne ceny.

Sam produkt bardzo ciekawy. Kompleks witaminowy przeznaczony przede wszystkim dla sportowców, których zapotrzebowanie na witaminy i minerały jest większe niż przeciętnego zjadacza chleba. Porównując skład z np. Centrum czy innym zestawem witaminowym, Olimp bije je na głowę.
W opakowaniu 60 kaps. dostajemy 30 sztuk białych kapsułek (witaminy) oraz 30 szt. niebieskich (minerały). Takie opakowanie starczy na 30 dni suplementacji. Wygodne w użyciu, dawkowanie po jednej z kapsułek raz na dobę. 

Skład przedstawia się następująco:
Niebieska kapsułka z minerałami
Biała kapsułka z witaminami
Uwagę przykuwa %RDA (zalecane spożycie) np. w przypadku wit. z grupy B. I tutaj kolejna ciekawostka: Wydawać by się mogło, że działania witamin nie można sprawdzić. W przypadku tego produktu już po paru dniach kolor naszego moczu jest zdecydowanie inny. Właśnie przez spożywanie wit. B. To całkowicie normalne dlatego nie ma powodów do paniki :)
Kapsułkę ze składnikami mineralnymi wyróżnia ich forma, tj. chelat aminokwasowy firmy Albion dzięki czemu są lepiej przyswajalne.

Cena miesięcznej suplementacji nie jest wysoka, a warto uzupełnić dietę w witaminy i składniki mineralne niezbędne do prawidłowego rozwoju naszego organizmu.

Witaminy są dla organizmu niezbędne dlatego, jeżeli nie jesteś w stanie dostarczyć  ich z pożywienia taki kompleks powinien być numerem jeden na Twojej liście zakupów.


Zobacz również

2 comments

  1. I would like you to say something about witaminy Puritan's Pride. I am taking this pills for 2 months right now and I really feel the difference. Is it really good brand? I am curious about your opinion.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Definitely yes, but a little pricey...Anyway quality costs :)

      Usuń